2016 m. rugsėjo 19 d., pirmadienis

Grindų įrengimas: Šildomos grindys

Projektuojant šildomas grindis konsultavausi su keletu santechnikų. Projekto pirminį ir galutinį variantą buvau įdėjęs ir SM forumo teismui. Pirminiuose variantuose buvau numatęs vieną kolektorių namo centre, galvojau katilinei nedaryti atskiro žiedo, o pravesti vamzdelį grįžtamąjį iš tambūro, bendroje erdvėje turėjo būti 3 žiedai. Bet pasikonsultavus gavosi toks variantas - du atskiri kolektoriai po 6 atšakas, bendroje erdvėje 4 žiedai, katilinei numačiau atskirą žiedą. Pasirinkau nestandartinį atstumą tarp vamzdelių - 17 cm (vamzdis daugiasluoksnis d18). Prie vitrinų dvigubai tankiau. San mazguose vamzdeliai kas 15 cm. Visų žiedų ilgis gavosi iki 65 m ilgio, tik miegamajame ilgesnis - 86 m. Štai ir projektas, braižiau pats.


Kolektorių paieškoje buvo abejonių ar reikia debitomačių ar ne. Vieni santechnikai teigė, kad debitomačiai niekam nereikalingi. Kiti sakė, kad be jų neįmanoma greitai sureguliuoti šildymo. Po ilgių paieškų pasirinkau italų gamybos LUXOR kolektorius su debitomačiais. Kolektoriai chromuoti su paliktomis papildomomis atšakomis automatiniam nuorintojui ir išleidėjams.


Iki kolektoriaus esančio namo viduryje magistralinius vamzdynus vedžiau iš PPR Wavin Fiber Basalt d32mm vamzdžio. Jis buvo įleidžiamas į polistirolą kaip ir vandentiekio vamzdžiai. Pats kolektorius su dėže turėtų būti priglaustas prie sienos tarp sandėliuko ir vonios kambario. Tačiau ši siena planuojama iš profilių ir gipso kartono, dėl to jos nėra.