2016 m. vasario 9 d., antradienis

Pertvaros

Turbūt ilgai atsiminsime pertvaras ir jų statybų ypatumus.
Pertvaroms dar ankstų 2014 metų pavasarį gavome dėvėtų, nevalytų, silikatinių plytų. Skiedinys kalkinis, tad nuo nemažai plytų arba pats nukrito arba nesunkiai nusivalė, bet buvo daug plytų dėl kurių reikėjo paprakaituoti. Visas plytas nuvalėm, sunešėm, sukrovėm į vietas kur numatėm, kad reikės mūryti. Kiek tiksliai plytų nuvalėm negaliu pasakyti, bet apie 3000-3500 vnt., ir visos jos mūsų apčiupinėtos ir į kiekvieną įdėta darbo. (nuotraukose plytos ne visos, buvo vežamos keliais etapais)

Nesu mūrijęs nei blokelių, nei plytų. Ir iš karto galiu pasakyti, kad mūryti plytas daug sudėtingiau. O apie viską nuo pat pradžių.


Mūro darbus pradėjome birželio 10 d. Išorinės sienos buvo jau gerokai pakeltos. Regis dauguma namo buvo pamūryta iki sąramų. Kaip ir laukinėms sienoms, taip ir pertvaroms ant pamato dėjome hidroizoliacinę membraną, o ant jos pirmą eilę plytų. Pirmąją sieną bandžiau mūryti nepasikeliant sienos kampų ir nenaudojant šniūro, tiesiog pasitelkiant pastoviai į pagalbą gulsčiuką. Na kaip ir turėjo būti - šis metodas nepasiteisino. Sienos gavosi kiek pokreivės. Vėliau dariau kaip priklauso. Kėliau kampus, tempiau šniūrą. Darbas ir daug paprastesnis ir daug tikslesnis.

Mūro mišiniui naudojom smulkiai sijotą žvyrą, cementą ir mūro mišinio priedą, kuris padaro mišinį 'riebesnį' :)Su laukinėmis sienomis rišau kas kelintą eilę įleisdamas plytas arba įkaldamas skersai armatūrą. Mūro darbai užtruko netrumpai, kadangi trūko ir patirties ir darbo jėgos. Sienų tarp vaikų kambarių, tarp miegamojo ir vaiko kambario ir tarp wc ir sandėliuko nedarėme, nes galvojome, kad neužteks plytų. Bet jų liko tad miegamojo sieną mūrijome vėliau - žiemą. Bet apie tai papasakosim kitame įraše. 

8 komentarai:

 1. Manau pritarsi, kad su senom plytom dirbti neverta. Sugaišti žymiai daugiau laiko nei mūrydamas blokeliais. Tad visuma kainuoja daugiau.
  Verta nebent senos plytos paliekamos atviros. Turėtų gražiai atrodyt jei gerai sumūryta. Bet juk ne meistrai mūryjo... ;)
  (mūsų vienoje sienoje atsirado 5cm įlinkimas - vėlokai sužinojau kad padėjėjas nemoka gulsčiuku naudotis ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Skaiciavau kad blokelius pirkti minimum 2 tuks Lt turetu kainuoti. Cia laiko sugaisome nemazai, bet susitaupe, nes plytoms aukojom savo laisva laika uz kuri mums niekas algos nemoka ;)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Oi kaip patinka jūsų plytos, visgi ;)
   Kai kur nudažyčiai baltai ir palikčiau.

   Panaikinti
  2. Deja visos jau nutinkuotos, pries tinkavima dar galvojom apie tokia galimybe, bet reikejo ir muryti ir elektra atitinkamai vedzioti :) zodziu sugalvojom per velai :)

   Panaikinti
  3. Baltos plytos tai taip vidutiniškai gražios interjere... nors gal yra ir įdomių variantų su jom. Norint palikt plytas atviras, manau, kaip minimum raudonos turi būt, kaip čia: http://www.pasyvusnamas.klezys.lt/wp-content/uploads/vaiko-kambarys-su-antresole.jpg

   Panaikinti
  4. ka jus cia pastatet tai ferma karvem dar su kreivom senom plytom prasmirdusiom ir praradusiom tvirtuma kur tas grozis tai eikit i ferma gyvent su karvem ir nupuskit kreida

   Panaikinti
  5. O pats is ko statai? Is Lego kaladeliu? :D

   Panaikinti
 3. Baltos plytos grazu ir modernu kai jos su siulem pilnai nudazoma baltai. Kazkaip suzavejo ta mintis pamacius seriala Tobula kopija 2. Filmavo dideliam moderniam name, tai buvo nemazai tokiu sienu. ;)

  AtsakytiPanaikinti