2016 m. vasario 6 d., šeštadienis

Pamatai

2013 metų spalis. Gavome statybos leidimą ir pradėjome judėti pamatų įrengime. Šis etapas kainavo nemažai nervų... dėl ko? Dėl prasto grunto, dėl netikėtai išaugusios pamatų kainos, dėl neprivažiuojamo sklypo. Apie viską smulkiau tuoj papasakosiu.

Kad rajone prastas gruntas jau sužinojau seniau. Keliasdešimt centimetrų juodžemio, o tada pilkas dripsmėlis, vandens lygis apie -1.5m gal net kiek aukščiau, 6m gylyje prasideda kietas molis.
90% namų kvartale pastatyti ant juostinių pamatų, nes polinių įrengimas tokiomis sąlygomis brangus.

Nusprendėme ir mes daryti juostinius pamatus. Galutiniame variante skaičiavome kad pamatų gylis būtų apie 1.3m žemėje ir apie 0.4m cokolis virš žemės. Pasisamdėme geodezininkus namo ašių užnešimui. Manau pačiam tikrai neapsimoka užsinešinėti, nes geodezininkai ir ašis  ir norimą aukštį tiksliai išmatuoja.

Mini eskavatoriukas per 1,5 val iškasė tranšėjas namo išorinių sienų ir kapitalinės sienos pamatams. Kasėme su 30cm kaušu, tik tranšėja gavosi vos ne 40cm... taip netikėtai pamatams prireikė nemažai papildomo betono. O betonas nepigus.


Tik baigus kasti, nugriuvo vienas tranšėjos kampas, neatlaikė užpiltas gruntas. Supratau, kad ryte teks tai taisyti rankiniu būdu. Sekančios dienos rytą jau buvo užsakytas betonas tranšėjų užpylimui. Į statybas atvykome tik išaušus. Išvalėme nugriuvusį gruntą ir kur reikėjo paramstėme su lentomis, kad nereiktų į tas vietas pilti daug betono. Į tranšėjos apačią dėjome dvi armatūras. Užpilti betonu iki žemės paviršiaus prireikė 2.5 "kriaušės". Tai daug daugiau negu skaičiavau, bet nieko nebepakeisi.

Atvežtos lentos pamatų klojiniams.

Likusi pamatų dalis buvo darome per du kartus, kad klojiniams nereikėtų pirkti dvigubai daugiau medienos. Į klojinius iškarto įdėjau polistirolo, kuris puikiai prilipo prie betono. Klojiniai tarpusavyje buvo varžomi su kaitinta viela. Šiame etape vėl dėjau dvi armatūras į apatinę dalį.

Lapkričio viduryje užpylėme paskutinę pamatų dalį. Liko tik užsakyti žvyro ir užpilti pamatus. O čia ir prasidėjo visi smagumai. Mano kelio dangos jau ir pradedant statyti pamatus buvo nelikę. Statybinė įmonė klojusi gatvėje vandentiekio ir nuotekų tinklus nepataisomai sugadino mano gatvę. Kol vyko pamatų betonavimas, buvo geras oras, tad visa technika puikiai privažiuodavo. O atėjus laikui vežti žvyrą ir prilijo o paskui ir prisnigo. Gatvė visiškai ištežo. Kelių dienų bėgyje pranešė naktimis nemažą šaltuką, dėl to paprašiau kvartale dirbusio ekskavatoriaus, kad nustumdytų sniegą, taip gatvė per naktį puikiai sušalo.
Užšalus gatvei, buvo galima vežti žvyrą, kuris netrukus buvo sukrautas į pamatų vidų. (nuotraukose matosi, kad pradžioje žvyro kiek pritrūkom)
Pilnai užpylus žvyru, pamatai palikti peržiemoti. O aš pradėjau planuotis pavasario darbus.

7 komentarai:

 1. Sveiki. Kaip sprendėt pamatų hidroizoliacijos klausimą? Paskutinėj nuotraukoj matosi, kad iš išorės dėta drenažinė membrana. Kaip suprantu, naudojot tik ją? Pamatus šiltinot tik iš išorės?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip. Pamatai šiltinti tik iš išorės ir dėta tik membrana. Bet šių metų tikslas atsikasti pamatus ir dar papildomai apšiltinti, nes fasadą storiau apšiltinau nei planavau, ir pamatai liko palindę po sienom.

   Panaikinti
 2. Sveiki,pamato polistirolas,jis užpylus betoną laikosi be jokių papildomų tvirtinimų?ar dėjote kokius ankerius kiaurai polistirolą ir po to užbetonavote?
  Man patiko mintis iškart apšiltinti rostverka iš lauko pusės,tik įdomu ar skystas betonas pats susiriša su polistirolu,ar reikia kažko papildomo,kaip ankeriai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei polistirolas EPS tai manau puikiai prilimpa, kaip ir pas mane. EPS kuo puikiausiai prilipo be jokio ankeravimo ar spec priemoniu. Kaimynui dare su XPS tai nusokinejo, manyciau xps butina susiausi pries tai, gal padetu.

   Panaikinti
 3. Suprantu kad pamatu etapas buvo pas tave senai :) bet pakamtynesiu :) man tavo toks klojiniu budas labai net imponuoja..kokio storio mediena naudojai klojiniams, kiek medienos isejo? Kur uzsakinejai ja?, koks tavo pamatu perimetras? Na ir pagrindinis klausymas ar lygus pamatai isejo? :) Gal turi kokiu patarimu, jei sugalvociau taip pat darytis? ACIU

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Mediena standartine: kuolai 50x50, lentos 25mm storio. ;) pusei mano pamatu uzteko jei gerai pamenu apie 1 m3 medienos. Kur uzsakinejau tai visai neaktualu jums nes as ne Vilniaus krasto gyventojas. Eilinej lentpjuveje gausite ;)
   pamato perimetras 50m ;) pamatai lygus nes niekas niekur neisvirto. Bet daug ramstem ir daug daug vielos suvarzem ;)

   Panaikinti
 4. pamatai ir turi but palinde plius reikia siltint is vidaus dar nes eis per zvyra dregme ir dar reikia nezvyro o visi pila smeli ir dar pamatus pila iskart per 2 kart o ne desimt nu zodziu visokiu himicu cia pridarei

  AtsakytiPanaikinti