2016 m. vasario 10 d., trečiadienis

Kaminas

Pradedant statyti namą, nebuvau apsisprendęs kokį kaminą statysiu. Buvo kilę minčių pasimūryti iš plytų ir įsidėti indėklą, bet paskaičiavus finansiškai gaunasi tas pats ar net brangiau, o šamotinis kaminas daug efektyvesnis ir geresnis.

Kaminą rinkausi tuo metu kai pirkau blokelius. Kiekvienas pardavėjas gyrė vis kitokius kaminus, kiti sakė, kad esminio skirtumo nėra. Visi atlieka savo funkciją. Žinoma Schiedel kaminai buvo brangiausi, bet nieko blogo apie juos nebuvome girdėję, bet nusprendėme kiek pataupyti ir užsisakėme FIBO WEBER kaminą. 

Kaminas 6 m aukščio su dviem 45 laipsnių trišakiais, D200 diametro. Į kaminą bus pajungtas židinys ir granulinis katilas.


Kaip susimūryti pačiam tokį kaminą manau rasite internete, net ir pats FIBO turi tam skirtą lankstinuką, kuriuo aš ir vadovavausi. 


Mano grindys paslėps pirmą keramzitinį blokelį  tai aš jį pripyliau pilną betono, o tik antrame pjoviau skyle kondensato nuvedimui. Darbas net ir dirbant vienam nėra sunkus. Šiame etape kol buvo tęsiami sienų mūrijimo darbai ir pradėtas dengti stogas, kaminą pamūrijau tik iki perdangos.

Namo kaminas su dviem trišakiais, tai katilinėje trišakis buvo padarytas pirmiau (žemiau) o židiniui aukščiau per modulio aukštį (66cm). Šis trišakis gavosi kiek per aukštai, įrenginėjant židinį teks pagalvoti kaip išspręsti antrinės židinio kameros įrengimą. 
Dabar jau apytiksliai žinau koks katilas stovės katilinėje, tai šie trišakiai galėtų būti bent 33cm žemiau, bet iš anksto buvo sunku viską numatyti.


Šalia kamino ir virtuvėje buvo mūrijami ventiliacijai kaminėliai su dviem angom. Orginalūs ventiliaciniai kaminėliai kuriuos siūlo kaminų gamintojai nepagrįstai brangūs, dėl to šiam tikslui panaudojau Brolio MB1 blokelius. Jie 6 kartus pigiau, nei pirkti orginalius. Žinant dabartinį mano sprendimą - turėti rekuperaciją, tai iš keturių nišų pravers tik viena (katilinės vėdinimui) o virtuvėje pamūrito kaminėlio net nemūrijome aukščiau perdangos ir neiškišome per stogą. 


Apibendrinant noriu pasakyti, kad kitą karta FIBO kamino manau nepirkčiau. Šamotinių detalių kokybė prastoka, nėra tikslumų, negavau jokios garantijos kaminui. Kažin kaip būna Schiedel ar kitų kaminų garantiniu? Ar jis taikomas, kai kaminą mūrija ne specialistai?

9 komentarai:

 1. va va dėl fibo kamino kokybės atmetėm ir mes jį, o galiausiai schiedelis po derybų gavosi net ir pigiau :)
  įklijuota pajungimo keramikinė alkūnė taip pat nežavėjo.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Schiedel geometrija labai gera, yra vieas kitas milimetras +- bet mūryti nekliudo. Gaminys tike keramika, tiek šamotas atrodo puikiai, abajoju ar garantijos gali prireikti.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kiek domejausi pas pardavėjus, nei vienas neduoda garantijos, nebent patys stato, arba statai pats - o jei atvažiuoja "priimti" kaiminą (reikia susimokėti). Taupiau ir aš ėmiau Konekt (pasirodė ganėtinai tikslūs), tik mūrijant 9 metrų kaminus yra ką veikti.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Smagu, kad darbai vyksta, ir juolab pats darai :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už gerus žodžius, o šiaip jau namo daug daugiau pastatyta. Kasdien stengsiuosi po vieną ar du įrašus padaryti ir pasivyti einamus darbus.

   Panaikinti
 5. Gera idėja dėl Brolio MB-1! Dabar svarstau kaip kuo pigiau galėčiau pajungti granulinę krosnelę, ten dūmų išmetimo temperatūra iki 200C, galvoju MB-1 blokeliais prasimuryt "kaminą" be jokių indėklų, dūmų išmetimo vamzdį apačioj pajungt išdaužius skylę ir aptepus karščiui atspariu tinko mišiniu.

  Jei turi atlikusių blokelių, gal prie progos pamatuotum kokie vidinės sekcijos išmatavimai?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kad angos gaunasi ne lygios. Nes blokelio pertvara is vienos puses yra pries pat virsu sustorejantim. Tad gaunasi tokia kaip rankena jam kelti. ;) murijant labai gerai, bet kaip kaminas kazi kiek jis tarnaus... Sodziai ir visa kita labai apkibs ir gali greitai uzsikimsti. O ir valymas bus keblokas ;) reiktu kazka kita paieskot. ;) jei nepamirsiu galesiu pamatuot. Atsiusiu asmeniskai duomenis.

   Panaikinti
 6. Oh, na čia niuansas, dėkui :/ Eglutės formos kamino šachta nelabai. Bet jei galesi pamatuok, įdomu kokio skersmens dūmtraukio vamzdis ten tilptų

  AtsakytiPanaikinti