2016 m. vasario 8 d., pirmadienis

Išorinių sienų mūras

Užsisakius blokelius, buvo teigiama, kad juos pristatys per dvi savaites. Bet teko palaukti apie mėnesį. Kaip teigia pardavėjai - pavasaris ir užsakymų gausa tokia, kad net nespėja gamykloj gaminti. 

Blokeliai atvyko gegužės 9 dieną. Jie visi sukrauti į namo vidų. Krovė su Bobcat krautuvu, kurio strėlė regis gerokai virs 10 metrų... gal net daugiau, bijau pameluoti. Kad tokią techniką bučiau gavęs, kai reikėjo sukabinti žvyrą į pamatų vidų. Būtų buvę daug paprasčiau.


Kadangi dar nebuvau pasijungęs miesto vandentiekio, į statybas atsivežiau 1 m3 talpos metalinę bačką, kuri buvo pripilta vandens. O gegužės 17 dieną pradėjome mūro darbus. Pirmoji eilė - pati svarbiausia ir labiausiai laukta :)

Ant pamato buvo klojama hidroizoliacine membrana, blokelių pirma eilė buvo dedama ant mūro skiedinio. Pirmos  dienos darbas - pirmoji eilė. 

Sekančią dieną pradėjome klijuoti blokelius. Blokelių klijavimui naudojau baltus Ytong klijus. Kaip teigia pardavėjai su jais lengviau dirbti, o ir balta siūlė gražesnė nei tamsiai pilka.

Darbams palengvinti nusipirkau 20 cm pločio mentelė - kaušelį. Su juo dirbti tikrai daug paprasčiau, ypač kai sienos ilgis nemažas.
Mūro darbai su Aeroc blokeliais nesunkūs. Atvažiuodavau kiekvieną dieną po darbo ir per 5-6 val darbo vienas suklijuodavau iki 50 blokelių. Samdant tokį darbą būtų reikėję mokėti apie 3 Lt už blokelio padėjimą. Matematika paprasta: po darbo dirbdamas vienas sutaupydavau apie 150 Lt, savaitgaliais dirbdavome dviese su tėčiu, tai per dieną apie 200 blokelių įveikdavome.

Bendroje sumoje mūsų namukui prireikė 34 m3 blokelių ir 29 maišų klijų. 

7 komentarai:

 1. Atsakymai
  1. Įleidau vieną 6mm armatūra eilėje žemiau langų. Pagal reikalavimus reikėtų daugiau... gal kitą kartą ir rimčiau armuočiau, bet iki šiol sienos niekur netrūko. Žinoma monolitinis žiedas surišo visas sienas :)

   Panaikinti
 2. O kaip rišai vidines sienas su išorinėm?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kas kelinta eile ileidinejau po puse plytos i duju silikata.. ;) vietomis armaturas kaliau. ;) zodziu esme tai pamatas laiko ir monolitinis ziedas risantis visas vidsienes ir laukines sienas ;)

   Panaikinti
 3. Laba diena,

  kiek užtruko patiems taip susimūryti namą?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Reiktu perziureti foto archyvus nelabai dabar atsimenu. Tuo paciu laiku vyko ir pertvaru murijimas ir saramu betonavimas.

   Panaikinti
 4. Labas, gal atsimenat kiek maždaug gavosi sienų kaina?:)

  AtsakytiPanaikinti