2016 m. vasario 6 d., šeštadienis

Blokelių pasirinkimas

Artėjant 2014 metų pavasariui pradėjau rinktis blokelius mūsų namukui. Argumentai į kuriuos atsižvelgiau renkantis:
 • Prastas gruntas, tad nesinorėjo sunkių blokelių. Na čia gal daugiau savęs paguodimas, kad namas mažiau apsikrauna ir mažesnė tikimybė gruntui ir pamatams sėsti.
 • Didžiają dalį mūro darbų turėjau atlikti vienas, tad norėjosi kuo paprastesnio darbo.
 • Kaina, šiluminė varža.
 • Nebuvo galimybės kasdien vežiotis ir pasijunginėti betono maišyklės, o ir vienam po darbo dirbant tai užimtų daug laiko... tad norėjosi klijais klijuojamų blokelių.
Viska apsvarstęs laukinėms ir kapitalinei sienai pasirinkau dujų silikato blokelius. Žinau žinau... daugelis iš skaitovų nepagirs, bet aš dėl šito savo sprendimo nesigailiu.

Iš dujų silikato blokelių išsirinkau Aeroc Ecolight 200. Jų ir kokybė ir parametrai nėra prasti, kaina kiek mažesnė nei Ytong. Tuo metu už blokelius mokėjau 209 Lt/m3.

2 komentarai:

 1. Kaip jų garso izoliacija? Mano namas bus ~300m nuo greitkelio, naktį fūros kaukia, praktiškai čia svariausias mano sugalvotas argumentas dėl ko statyti iš silikatinių blokelių, nes dujų silikatas, karkasas, SIPS daug labiau laidesni garsui? Kita vertus tai gali būti silikatinių blokelių reklamos bajeriai, o realiam gyvenime ir viena ir kita pakankama, turint omeny, kad žaidžia ir lauko bei išorės apdaila.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pas mane namas pamiskej, miesto pakrastyje ;) tad triuksmo laidumas nera svarbus faktorius ir sunku kazka dabar nuspresti kol negyvenu ;) bet kad jie nepasizymi garso izoliacija tai tikrai ;) manau kuo sunkesni ir tankesni blokeliai, tuo jie labiau sulaiko garsa ;) tad tavo atveju imciau silikata arba bent jau duju silikatine siena siltinciau vata o ne polistirolu ;)

   Panaikinti